ТБ у ФБ. Десятка лідерів

Джерело: http://www.howcoolbrandsstayhot.com/

Джерело: http://www.howcoolbrandsstayhot.com/

Які українські телеканали найактивніше працюють в мережі Facebook? Як спілкуються із користувачами? Якою мовою спілкуються? Якими телеуподобаннями найбільше цікавляться інтернавти? Про це у рейтингу десятки найактивніших телеканалів Facebook, де перше місце займає 1+1, а завершує список Телеканал Футбол. Назви телеканалів у рейтингу виписані так, як зазначені на офіційних сторінках у Facebook

Джерело: www.piddubny.com

Джерело: www.piddubny.com

Було проаналізовано 37 українських телеканалів із 45, що фігурують в рейтингу Індустріального телевізійного комітету (четвертий стовпчик). Як видно з рейтингів Facebook та ІТК, традиційне лідерство телеканалів у соцмережі виглядає інакше. До аналізу потрапили не всі канали, позаяк деякі не мають сторінки на «фейсі», плюс не бралися до уваги російські мовники.

Загалом було ідентифіковано 39 активних профілів у мережі Facebook, що мають відношення до українських телеканалів. Дехто має не один профіль. Дехто веде окремі профілі проектів. Є проекти, що вже припинили існування. Ці чинники були зафіксовані але наведений нижче рейтинг складається лише з головних (офіційних сторінок) телеканалів у мережі Facebook.

Пізніше будуть оприлюднені загальні рейтинги телеканалів, де будуть включені не лише офіційні сторінки, а й супутня активність.

Рейтингова система оцінювалася за потрійним параметром – кількістю фанів телеканалу, з урахуванням кількості зворотних повідомлень (інтеракцією) і активністю дописів на сторінки телеканалів користувачами (заангажованістю).

Окремо відзначено мову, якою телеканали ведуть свою сторінку у Facebook – переважно українською, і це не перешкоджає телеканалам утримувати найбільші аудиторії в «соцмережі №1 у світі».

Рейтинг «ТБ у ФБ» допомагає зокрема оцінити спроможність каналів залучати спільноту на свої сторінки. Передусім, варто звернути увагу, що найбільше зацікавлення викликає розважальний контент. Це не є чимось дивним – така тенденція поширена у світі. Високі позиції 5 каналу та ТВі свідчать про високий рівень політизації соцмережі, що не притаманне суспільствам з розвиненим ринком медій.

Зібрані дані подаються станом на 16 вересня 2013 року.

Мітки: , , , ,