ТБ у ФБ. Люди і програми

TV-title-2В першому рейтингу популярності українських телеканалів у мережі Facebook йшлося про базове ранжирування каналів – лише за офіційними сторінками, не враховуючи супутні фан-сторінки (fun pages). Продовжуючи тему, цього разу йдеться про комплексний рейтинг: офіційні сторінки + фан-сторінки проектів телекомпаній + фан-сторінки ведучих.

Порівнюючи із рейтингом за офіційними сторінками, загальний рейтинг телеканалів у Facebook значно змінився. З десятки лідерів вибув Телеканал Футбол*, натомість одразу на 8-му сходинку став Телеканал Україна. На першому місці залишився телеканал 1+1. Інші учасники рейтингу помінялися місцями.

Дані станом на 16 вересня 2013 року
Дані станом на 16 вересня 2013 року

Якщо порівняти із попереднім графіком, то видно, що Інтер помінявся із Новим каналом, СТБ піднявся на 4 місце, на дві позиції опустився 5-ий канал, на сходинку опустився ТВі, а також на дві опустилися М1 із ICTV.

За рахунок чого сталися такі зміни? Найперше за рахунок фан-сторінок окремих проектів. Наприклад, Сніданок з 1+1 станом на 16 вересня поклав до скарбнички каналу майже 37 тисяч фанів. Цікаво, що за поєднанням контент+інтеракція, сторінка також далеко випереджає конкурентів Подъем (Н) – 11868 фанів /UKR/ чи «Ранок з Інтером» – 3974 фанів /RUS/. Тема телевізійних ранків взагалі є окремою, оскільки двійка згаданих програм мають показово різні підходи до контакту з ФБ-аудиторією.

Найцікавіша тенденція дослідження – фейсбук-капіталізація телеканалів за допомогою облич каналів. Так, дві сторінки програми Ревізор, що насамперед асоціюються із ведучою Ольгою Фреймут, принесли Новому каналу майже 80 тисяч фанів. На другому місці телеведуча 1+1 Соломія Вітвіцька зі своєю персональною сторінкою (35283 фанів /UKR/), далі йдуть Шустер LIVE (11216 фанів /RUS/) і Дурнев +1 на ТЕТ (9411 фанів /RUS/).

Дослідження виявило багато цікавих несподіванок. Зокрема, рейтинг підкреслює очевидну річ – Facebook додає аудиторію глядачів-інтернавтів до традиційної лише тоді, коли телеканал виробляє власний продукт. Саме тоді можливо створити фан-сторінку як додатковий канал дистрибуції та комунікації. Канал, що не виробляє власного продукту, а просто крутить купований, позбавляє себе можливості для альтернативних шляхів збільшення своєї аудиторії. Тобто в умовах інтернетизації, такий телеканал запрограмований на втрату гіпотетичних прибутків. Більше того, телеканали, що не увійшли до соцмереж, на відміну від позиціонованих там конкурентів, приречені наздоганяти їх, що ставить «новачків» у невигідні і навіть програшні позиції.

Порівняльна таблиця рейтингу офіційних сторінок телеканалів у FB з ретйингом, де додані супутні сторінки.
Порівняльна таблиця рейтингу офіційних сторінок українських телеканалів у FB з рейтингом, де додані супутні сторінки

 —————————————————————————————–

* назви телеканалів наведені так, як це зазначено на офіційних сторінках у Facebook