Три запитання до МВС

Три запитання до МВС“…Його били у власному дворі. Вкількох, саморобними битами, незважаючи на крики та хрипіння. Матір, яка вибігла на крики сина, скрутили і сина добивали у неї на очах. Сусіди стояли під дверима своїх хат, прислухалися до найменшого крику і… боялися”.

Десять років тому я написав цей текст для Української Правди. До нього увійшли потрапили невигадані замальовки з життя селища Голованівськ, що на Кіровоградщині. Там я виріс і там мешкають мої батьки. Коли я прочитав новину, як в Кривому Озері, що неподалік Голованівська, шестеро поліцейських закатували насмерть чоловіка перед його родиною, в мене не було жодних ілюзій щодо трагедії.

Криве Озеро, як і Голованівськ, є такою собі “дірою”, до якої нема діла владоможцям, і де завжди впивалися своєї безкарністю міліціонери та прокурори. Варто лишень згадати як в червні 2009 року нардеп Віктор Лозінський разом з місцевим прокурором та керівником міліції вбили селянина Валерія Олійника, бо той насмілився ходити біля “володінь Лозінського”. І як це майже зійшло з рук вбивцям поки не втрутилися “вищі сили” і винні понесли покарання.

Невже хтось думає, що з часу моєї колонки на УП і вбивства Олійника в тих краях щось змінилося? Що “шістки” посаджених вбивць, в яких руки також вмазані в кров незручних людей, кудись зникли? Лише гучні справи на кштал вбивства Олійника нардепом Лозінським і Врадіївське звірство міліціонерів 2013 року дійшли до суспільства. А скільки ми не знаємо? Про скільки випадків сваволі місцеві воліють мовчати, бо бояться? Адже їм жити поруч із родичами вбивць.

Вбивство Олександра Цукермана, що відбулося в річницю Незалежності України – 24 серпня 2016 року – це присуд всій міліційно-поліцейській системі, що попри два майдани лишилася незмінною.

У зв’язку з цим постає три простих питання до МВС:

  1. Скільки поліцейських з числа тих, що вбивали Олександра Цукермана, до поліції працювали в міліції?

  2. Коли подасть у відставку міністр внутрішніх справ Арсен Аваков?

  3. Коли подасть у відставку керівниця Національної поліції України Хатія Деканоїдзе?

Те, як місцеві люди відреагували на вбивць в погонах свідчить, що селяни вже не бояться. Провісником гибелі системи Януковича була перша Врадіївка. Якщо нинішня політична влада не хоче повторити долю попередників, то другу Врадіївку може заспокоїти лише дуже жорстке і показове покарання винних та звільненням відповідальних. А винними є безпосередні вбивці, відповідальними: Аваков з Деканоїдзе.

Для політичної системи почався відлік, бо коли гучна “реформа” обертається бодай сльозиною дитини за вбитим батьком, то це не реформа, а ілюзія.