«Тривожний комплект». 5 порад від професіонала

евакуаціяДнями трапився на очі матеріал про те, якою має бути «тривожна валіза» – набір речей і медикаментів на критичний випадок, коли треба терміново евакуйовуватися. В тій статті на чільному фото зображений військовий речмішок, який за задумом авторів символізує таку «валізу». Позаяк на вишколі Української Резервної Армії у нас була лекція про «тривожну валізу» від досвідченого учасника бойових дій, то поділюся деякими критично важливими моментами.

  1. Якщо сталося найгірше, і місто, де ви живете, окупували вороги – негайно викиньте все, що бодай нагадує військовий стиль. Камуфляж, тактичні рукавички, берці, заплічники-мілітарі, одяг кольору хакі – це підстава для агресора відкривати вогонь на враження.
  2. Не беріть зброю. Знайдуть – буде погано.
  3. У тривожний комплект, окрім аптечки і особистих речей, візьміть шкіряні рукавиці. Це на той випадок, щоб не поранити руки склом чи розпеченим металом, якщо доведеться вибиратися із завалів (в’язані не підходять).
  4. Візьміть шматок білого простирадла. У військовий час вивішування білого полотна символізує, що люди або беззбройна, або здається. Але є ще одне значення – білим маркують цивільних осіб, які гіпотетично перебувають під захистом відповідних конвенцій. Як користуватися? Валізу чи заплічник обгорнути білою тканиною.
  5. Крім ламінованого папірця з особистими даними (ПІБ, група крові, дата народження, алергії, протипоказання, контактні особи і т.д.), візьміть групове родинне фото. Зі звороту, напроти кожної особи підпишіть їхні ПІБи і як з ними зв’язатися. Це на найгірший випадок, але принаймні менше шансів бути «безвісти зниклим».