Уряд для інтернету

майбутнє інтернетуУряд для інтернету почав працювати як Група високого рівня (поки її називають просто – Група). Вона має зайнятися майбутнім управлінням Мережі. Складатиметься з представників багатьох країн, які представлятимуть різні сектори, у тому числі публічний, громадянський, приватний і технологічний, а також в ній працюватимуть міжнародні організації.

На початку 2014 року Група має представити рапорт для широкого обговорення. Документ міститиме засади глобальної співпраці в сфері управління інтернетом, пропозиції щодо форм такої співпраці, а також стратегію розв’язування питань пов’язаних з управлінням інтернету в майбутньому.

Очолює Групу президент Естонії Томас Гендрік Ільвес. Він відомий як прихильник концепції відкритого, безпечного і вседоступного інтернету. Посаду віце-голови зайняв Вінтон Грей Серф, якого часто називають одним з «батьків-засновників» Мережі.

Ініціатором створення Групи виступила Інтернет-корпорація з присвоєння імен та номерів ICANN (The Internet Corporation for Assigned Names and Numbers). Організація створить Секретаріат Групи і надаватиме їй логістичну підтримку. ICANN звертає увагу, що їй доводиться все більше розв’язувати питання поза межами її компетенції, що врешті й призвело до потреби створення Групи високого рівня.

В рамках роботи нового інтернет-уряду, наступного року відбудеться кілька подій, де зокрема обговорюватимуться питання управління інтернетом. В тому числі про це говоритимуть на Всесвітньому Економічному Форумі в Давосі, на спеціальній конференції в Бразилії навесні 2014 року, а також на початку наступного року в Каліфорнії.

Створюючи Групу, ICANN провело консультації з багатьма організаціями. Щоб гарантувати об’єктивність і всебічність представництва, до Групи було вибрано осіб з різних країн світу. Зокрема, там фігурують член Бразильської академії наук, віце-президент Walt Disney Company, голова Mozilla Foundation, македонський міністр, індійський економіст, один зі співзасновників Вікіпедії, науковці та бізнесмени з багатьох країн.

Українців у списку помічено не було.