Віртуальні розфрендження мають реальні наслідки

Фото: http://www.cbc.ca
Фото: http://www.cbc.ca

Видалення з друзів в соціальних мережах може мати серйозні наслідки в реальному житті. Це засвідчили результати досліджень Колорадського університету в Денвері. Керівник дослідження Крістофер Сібона вивчав поведінку 1077 осіб, аби зрозуміти чому люди «розфренджують» і як це впливає на подальше життя в «реалі».

Основними причинами «розфрендження» науковці назвали (примітки після причин «розфрендження» – мої, базуючись на власних спостереженнях):

Часті і неважливі пости. Їхній надмір лише «засмічує» стрічку новин іншим користувачам соцмережі.

Інші погляди на політику чи релігію. Що стосується України, то до цього варто додати ще різні погляди на ставлення до сексуальних меншин – що продемонстрували події навколо гей-параду в Києві 6 червня ц.р.

Неприпустимі дописи з сексуальним чи расистським підтекстом. Другу складову в українському вимірі можна застосувати до антиукраїнських і антисемітських постів.

Щоденні дописи про дітей, їжу тощо. Окрім ефекту «засмічення» стрічки, деякі користувачі не задумуються, наприклад, над моральним аспектом фото своїх чад в соцмережах. Адже варто розуміти, що розміщуючи знімок дитини в Фейсбуці, фото вже не є власністю батьків. Нема підстав стверджувати, що знімки дитини десь використають без відома, однак нема гарантії і в зворотному – історія соцмереж вже знає приклад, коли Інстаграм в грудні 2012 року вирішив продавати фото користувачів без їхнього відома і згоди.

Як довели науковці, наслідки «розфренджування» відображаються, як на психіці людей, так і на їхньому реальному житті.

Психологічні наслідки. Більшість людей, яких «розфрендили» почувалися спустошеними від ефекту т. зв. «соціального виключення». Також масово спостерігався пригнічений настрій, зниження самоконтролю, зниження самооцінки.

Інші наслідки. 40% досліджуваних заявили, що вони уникатимуть в реальному житті тих, хто їх «розфрендив» віртуально. 50% повідомили, що не уникатимуть своїх віртуальних «розфренджувачів». Інші 10% вагалися з відповіддю.

Науковці радять – перед тим як натиснути кнопку «видалити зі списку друзів», варто мати на увазі, що соціальні мережі не лише для розваг. Тож аби уникати неприємних моментів, варто спочатку добре зважити перед тим як приймати запит на «дружбу».

Запрошую долучатися до публікації і поділитися своїм досвідом в коментарях:

Чи доводилося Вам видаляти когось з «друзів»? Які були причини цього?

Чи видаляли Вас? Як Ви почувалися після цього?