Вівці в інтернеті

Джерело: http://www.sheeplive.eu/
Джерело: http://www.sheeplive.eu/

Надибав в інтернеті цікаву сторінку «Sheeplive» (англ. – життя овець). Ресурс містить 9 трихвилинних мультиків. У них дітей та молодь вчать базовим правилам поведінки в інтернеті. Серії ненав’язливо показують найпоширеніші помилки «інтернавтів» та поради як їх уникнути або ж виправити.

Головні дійові особи – вуйко з полонини та його син. Лісник в ролі вершителя правосуддя. Вівці, що найчастіше допускають помилки і підступні вовки в ролі зловмисників.

Переглянувши ці серії, виникло бажання поділитися цими правилами з українською аудиторією. І не лише дитячою. Бо коли в соцмережах бачиш, що постять люди, це викликає здивування – не діти ж, ніби – дорослі.

На жаль, з-поміж 31 мови української нема – кордон сайту проходить межею Європейського Союзу.

Отже, серія «Без сорочки» розповідає про те, чому не варто публікувати в інтернеті фотографії своєї оголеної натури, чи в купальниках і до чого це може призвести.

Серія «Базіка» – про базік в соцмережах, які розповідають про статки батьків та фотографуються на тлі приміщень чи цінних речей, що може стати причиною крадіжок.

«Мала міс» – про «зависання» дівчаток на всіляких конкурсах краси і блогах про вроду, а відтак псування свого здоров’я дієтами.

«Відрижки» – про те, що виставлене бодай раз в інтернет назавжди там лишиться. Тому «помилки з минулого» можуть дискредитувати особу в подальшому житті.

«Помста» – про переслідування сучасними засобами комунікації і які наслідки це може мати.

«Дев’яносто дев’ять» – про  так звані «листи щастя», сто яких треба розіслати далі, щоб не трапилося нещастя. Вплив цих листів на психіку і порада як треба з такими листами робити (відсилати лише адресату і нехай сам переймається).

«Білі вівці» – як син вуйка начитався в інтернеті, що молоко від чорних овець погане і їх занедбав, а батько напоївши молоком переконав у зворотньому. Тобто суть проста – не варто вірити всьому, що написано в інтернеті.

«Таємничий друг» – як до дитини хтось починає виявляти посилену увагу, поповнює рахунок телефону, пропонує зустрітися і… потім доводиться втручатися правоохоронцям.

«Не танцюй з вовками» – про те, чому не варто дозволяти незнайомцям знімати себе в публічних місцях, щоб потім не стати об’єктами насмішок.

Шкода, що в сервісі YouTube, де локалізовані згадані мультики, немає опції бодай зробити титри для короткометражок українською. Українцям було б точно корисно.

Embedly Powered

Embedly Powered