Візуалізація

Завершився один з найцікавіших циклів лекцій – візуалізація. Наступні пару років такого предмету на факультеті Наук політичних і журналістики не передбачається. Викладач, який досить успішно працює в рекламному бізнесі, на практиці вчив як сприймати і застосовувати образи.

Одна з вправ виглядала так – на слайді було видно фрагмент якоїсь марки чи реклами. За колористикою, позиціонуванням елементу треба було відгадати яка то марка чи товар.

Попри те, що група в нас була досить велика, я був в ній єдиним іноземцем. Різниця у сприйнятті образів, як на мене, була відчутна. Поляки легко вгадували реклами і марки виробників їжі, одяг і предмети середнього сегменту. Йшлося про марки, що досить поширені в Європі та світі.

В мене (принаймні я так вважаю) було краще з відгадуванням дорогих брендів і авто (це при тому, що вони мені не цікаві). Але найлегше мені давалося відгадування соціальної реклами (привернення уваги до різних негараздів). На друге навіть звернув увагу викладач, питаючи, звідки таке сприйняття життя.

А й справді, звідки?