Влада псевдореформаторів

Влада псевдореформаторів

Джерело: http://www.rudenko.kiev.ua/

Поки що президент України Петро Порошенко “запевнив високих представників МВФ у відданості команди реформаторів ідеям реформ, незважаючи на важку ситуацію, в якій опинилася країна“.

Про це повідомив телеканал, що належить самому Порошенку. “Реформи” в уявлення Порошенка, це, очевидно, виконання вимог Міжнародного Валютного Фонду щодо скасування різноманітних пільг та преференцій населенню, а також встановлення різноманітних платежів на рівні “економічної доцільності” на чому завжди наполягав Фонд.

Схоже, власник Рошену має свої, оригінальні уявлення, що таке реформи взагалі. Днями на веб-шпальтах Дзеркала тижня з’явився проект Міністерства фінансів України, де йдеться про суттєве урізання соціальних виплат, економії на освіті,  на спорті, на молоді, на школярах, на студентах, на лікуванні… В умовах знецінення гривні, всі виплати, що залишаться людям, перетворяться в копійки. Це призведе до тінізації економіки та до криміналізації суспільства. Це відкине Україну назад, бо люди просто тікатимуть з країни. Ті ж, хто не втечуть, повернуться на городи, щоби хоч якось прогодувати свої родини (під поверненням до “плантацій” я вкладаю поняття цивілізаційного відкочування назад).

Після “реформ” Порошенка і його “реформаторів”, Україна може забути про спорт. Бо параграф третій змін в “Гуманітарній сфері” передбачає запровадження часткової плати за навчання у дитячо юнацьких спортивних школах” – тобто: пиво в парку коштуватиме дешевше, аніж заняття спортом. Більше того, параграф 10 передбачає “скорочення на 50% розмірів грошових винагород спортсменам за досягнуті призові місця на міжнародних спортивних змаганнях та їхнім тренерам” (було 35 000 грн. на чемпіонаті світу і 18 000 на чемпіонаті Європи, а стане 17 000 і 9 000 гривень відповідно).

До речі, днями з’явилася інформація, що українська гандболістка Регіна Шимкуте отримала громадянство РФ і гратиме за російську збірну. Тепер таких спортсменів-втікачів буде більше. Ті, хто не зможуть виїхати, підуть “заробляти” іншими способами – Україна це вже проходила в 90-х роках.

План тотальної економії від Мінфіну – це не реформи взагалі. Це спроба за рахунок населення, не зачіпаючи інтереси великого бізнесу та олігархів, “покращити” економіку України. Це шлях в нікуди. Економія на освіті, як справедливо зазначила у своєму дописі соціолог (між іншим мала стажування на Заході, на відміну від деяких “реформаторів”) Світлана Хутка – це прямий шлях до зростання злочинності, що є загальновідомим фактом.

Влада псевдореформаторів

Замість того, щоб вкладати в мізки та здоров’я нації, олігархи на чолі країни взяли курс на її деградацію. Я нещодавно писав як справжня реформаторська влада мала би розвантажити місцеві бюджети, що несуть колосальне навантаження на підтримку комунікацій тепло- і енергомереж, в той час як найприбутковіша генерація вибірково перебуває в руках олігархів. Законодавчо накинуте зобов’язання олігархам взяти на свій баланс тепло- та енергомережі, дозволило би місцевим бюджетам вивільними колосальні кошти для розвитку. Однак, так звані “реформатори” цього чомусь не пропонують.

Революція Гідності не мерзла на вулицях за Порошенка – більше того, маніпулюючи соцдослідженнями Порошенко брехливо проліз у владу на плечах Євромайдану. Порошенко не змінив корупційну систему держави – більше того, саме він не виконав значну частину своїх обіцянок, що давав перед достроковими президентськими виборами і які мав би виконати ще до кінця цього року. Збереженням мажоритарки під час виборів до ВРУ, Порошенко законсервував політичну корупцію, коли до парламенту пройшли політики з якими порядні люди не сидять в одному приміщенні – більше того, команда президента України проводила з ними переговори для зміцнення своїх позицій всередині коаліції.

Перші півроку президентства Порошенка прості – протягом 2014 року кондитерська фірма Рошен, що належить Порошенку, рекордно збільшила мережу своїх магазинів: в Києві з 10-ти до 19-ти і в Харкові з нуля до 4. Порошенко не змінив владу – все, проти чого повставали і гинули люди, лишилося на місцях. Свідчення тому був протест в Вінниці – самому серці вотчини Порошенка.

Влада, яку намагається вибудувати вінницький олігарх, вже відчуває, що дуже скоро люди зрозуміють хто є хто і тоді масові протести стануть неминучими. Саме тому, на поміч Порошенку вже біжать “радники”, які пояснюють в медіахЧому Майдани проти Порошенка треба розганяти силою“, або ж з’являються ініціативи щодо запровадження жорсткішого покарання проти військових і правоохоронців за невиконання наказів командирів (а за нинішніх судів в нас закони як дишло – що планувалося для АТО буде поширене і на всю країну):

Влада псевдореформаторів

Всі, хто будуть незадоволені Порошенком і його “реформаторами”, тавруватимуться як “посібники Кремля”, “зрадники” і “диверсанти” – а сбушники, міліціонери, прокурори та судді, які залишилися на своїх місцях, радо помстяться новим-старим протестувальникам за приниження під час Євромайдану.

Порошенко та нинішні політики, після захоплення світу Євромайданом, всіляко компроментують Україну як “чорну діру”, де неможливо навести лад, а наближення соціальних виступів, що дестабілізуватимуть Україну, втомлять світ і він попросить, наприклад, Путіна навести тут “порядок”.

Виходом з такої ситації має стати сучасна “гільйотина” Революції Гідності – дострокові вибори президента України з обранням опонента олігархічним кланам і арбітра нації. Для цього ухвалити одноразовий закон про вибори президента, де заборонити всім без винятку колишнім політикам брати участь у виборах. Це цілком реально – ми маємо легітимну Верховну Раду України і сформований уряд. А вищезгадані пропозиції Мінфіну хай почекають нового президента.

Петро Порошенко має пам’ятати слова свого кума і екс-президента Віктора Ющенка, які він колись сказав своєму попереднику: “Можна зилишитися в історії, а можна вляпатися в історію”. Янукович ніколи не бачив український народ своїм союзником і він програв. Схоже, що Порошенко теж не бачить українського народу своїм союзником і робить свій вибір.

Думайте швидше, Петре Олексійовичу. Часу в Вас мало, бо коли Путін прийде наводити “порядок” в Україні, питання безпеки Вас і Вашої родини, Кремль цікавитимуть в останню чергу – втім, як і громадян України.

Мітки: , ,