Варшава визнала волинські злочини 40-х геноцидом українців проти поляків

Варшава визнала волинські злочини 40-х геноцидом українців проти поляків
Ухвала Сейму на вшанування жертв геноциду вчиненого українськими націоналістами щодо громадян ІІ Речі Посполитої в 1943-1945 рр.

11 липня буде Національним Днем Пам’яті Жертв Геноциду вчиненого українськими націоналістами щодо громадян ІІ Речі Посполитої Польської – це один з записів принагідної ухвали, яку сьогодні ухвалив Сейм.

П’ятниця, 22 липня 2016 року 10:46

В ухвалі Сейму на вшанування жертв геноциду вчиненого українськими націоналістами щодо громадян ІІ РП в 1943-45 рр. Палата звернула увагу на особливо важкий досвід давніх земель східних воєводств Речі Посполитої протягом ІІ світової війни. Як зазначено, «на тих територіях зіштовхнулися два найбільших тоталітарних режими ХХ сторіччя: Німецький ІІІ Рейх і комуністичний Радянський Союз». – Дії німецьких і радянських окупантів творили сприятливі обставини, що розбурхали ненависть на національному і релігійному ґрунтах, а спроби представників Польської Підпільної Держави досягнути порозуміння з українськими організаціями не принесли результату – читаємо в документі.

– На липень 2016 року припала річниця апогею злочину, вчиненого проти цивільного населення Східних Кресів ІІ Речі Посполитої Польської діючими на тих територіях відділами Організації Українських Націоналістів (ОУН), Української Повстанчої Армії (УПА), а також дивізії СС Галичина та інших українських формацій, що співпрацювали з німцями – йдеться в ухвалі. Як написали депутати «в результаті скоєного в 1943-45 рр. геноциду було вбито понад сто тисяч громадян ІІ Речі Посполитої, передусім селян. Їх точне число донині невідоме, а багато з них не дочекалося належного поховання і вшанування». В документі читаємо, що крім поляків були замордовані також євреї, вірмени, чехи, представники інших національних меншин та українці, які були на боці жертв. – Згадуючи злочини українських націоналістів, не можна ані замовчати ані дистанціюватися від польських акцій у відповідь на українські села, в результаті яких також загинуло цивільне населення. Ці всі трагічні події повинні бути поверненні до пам’яті сучасних поколінь – закликали депутати.

В ухваленому сьогодні документі Сейм також підкреслив, що «жертви злочинів скоєних українськими націоналістами в 40-х роках донині належно не увіковічнено, а масові вбивства не названі згідно з історичною правдою геноцидом». Палата в ухвалі вшанувала «всіх громадян ІІ Речі Посполитої Польської по звірячому замордованих українськими націоналістами». Сейм Речі Посполитої Польської висловив також «найвище визнання солдатам Армії Крайової, Самообороно Кресової, Батальйонів Селянських, які підняли героїчну боротьбу захищаючи цивільне населення, що опинилося під загрозою нападів». Депутати звернулися із закликом до Президента РП щодо вшанування тих осіб державними відзнаками.

Більше того, як читаємо в ухвалі, Сейм «висловлює повагу і вдячність українцям, які наражаючи власне життя, рятували поляків, а також звертаються до Президента Речі Посполитої Польської про вшанування тих осіб державними відзнаками». – Сейм Речі Посполитої Польської також згадує ставлення значної частини українців, які відмовлялися брати участь в нападах на поляків – йдеться в ухвалі.

В документі Палата також солідаризується з «Україною, що бореться із зовнішньою агресією за збереження територіальної цілісності». – Сейм Речі Посполитої Польської висловлює переконання, що тільки повна правда про історію є найкращою дорогою до поєднання та взаємного пробачення – підкреслили депутати в ухвалі.

Джерело: сторінка Сейму ІІ РП