Як АТОвці відстоювали свої права на Центральному автовокзалі

В суботу, 10 листопада, о 12.00 група ветеранів російсько-української війни прийшла до Центрального автовокзалу Києва. Терпець АТОвцям урвався, позаяк їм неодноразово відмовляли в гарантованому пільговому проїзді. Тож групою товаришів вони прийшли поспілкуватися із керівництвом автовокзалу. Та програма їхніх відвідин розширилася.

Як АТОвці відстоювали свої права на Центральному автовокзалі

За словами співорганізаторів акції Олександра Войтка і Сергія Мазура, столичний Центральний автовокзал, як чорна діра – ніхто не може пояснити кому він підпорядковується. Вони спілкувалися з міністром інфраструктури Володимиром Омеляном, але автовокзал нібито міністерству не підпорядковується. Відхрещується від нього і Київська міська державна адміністрація. А тим часом одні з центральних воріт країни, що приймають автобуси з країн Європейського Союзу, схожі на клоаку 90-х.

Судіть самі. Територія занедбана. Візиткою автовокзалу є наливайки з відповідним контингентом. Попри те, що це громадське місце, жодних правил поведінки тут не дотримуються – наприклад курять всюди. Жодної охорони останнім часом не видно. В’їзд на територію лише для автобусів, але за гроші може в’їхати будь-хто – хоч терорист на вантажівці з вибухівкою. Прилеглі території автовокзальні ділки перетворили на платні автостоянки. Куди йдуть від них прибутки – невідомо. Торгівля на території – без жодних тендерів.

Весь автовокзал обсаджений “зазивалами” – спритниками, що скеровують потоки пасажирів на свої рейси. Власне, чужих рейсів  тут не буває. І все готівкою, без квитків, без жодних страховок та податкових відрахувань. Така собі держава в державі. Влада традиційно заплющує на це очі, люди терплять, ділки наживаються, клоака цвіте.

Терпець увірвався АТОвцям.

Заступнику директора Центрального автовокзалу мало не набили обличчя після того, як він заявив, що звинувачення АТОвців безпідставні.


Причиною став ось цей документ, який на час прибуття ветеранів з автовокзалу зник:

Як АТОвці відстоювали свої права на Центральному автовокзалі

За словами ветеранів, на Центральному автовокзалі відмовлялися надавати їм пільгові проїзди посилаючись на неіснуючі постанови Кабінету Міністрів України.

Як АТОвці відстоювали свої права на Центральному автовокзаліБільше того, свідки стверджують, що через каси продають лише  10% квитків – інші місця розподіляють водії в салонах автобусів. Без відповідних квитків.

Та права ветеранів ігнорують не лише в чи то державній, чи то комунальній установі. Ігнорують законні права учасників бойових дій і приватні перевізники. За що й поплатилися.

Як АТОвці відстоювали свої права на Центральному автовокзалі

Також увагу ветеранів привернули перевізники, що здійснюють пасажирські перевезення на окуповані території і до Росії. Говорить Сергій Мазур, один із співорганізаторів акції прямої дії.

Перевізники до окупованих територій і до країни-агресора також поплатилися.

Згодом увагу ветеранів привернув автобус, що прибув із Москви. Учасники бойових дій запрошували водія поспілкуватися, але він замкнувся усередині.

Як АТОвці відстоювали свої права на Центральному автовокзалі

Аж поки не прибув наряд поліції.

Як АТОвці відстоювали свої права на Центральному автовокзалі

Поліціанти визнали, що вплинути на перевізників, коли ті порушують права учасників бойових дій, не можуть – мовляв не мають повноважень.

По акції лишилися замальовані вивіски з пунктами призначення “радянсько-російського” напрямку. Організатори заявили, що це був сигнал, як не треба ображати побратимів.

Більшість свідків побаченого обурювалися діями АТОвців. Їхні поради була на диво одностайні – мовляв, хай АТОвці йдуть під Верховну Раду і протестують там. Хоча чого очікувати від тих, хто працює у такому “чудовому” та “квітнучому” місці як Центральний автовокзал столиці України? Не квіти ж вони носитимуть для ветеранів – рейси на Донецьк і Москву приносять більше зисків та клієнтів.

Як АТОвці відстоювали свої права на Центральному автовокзаліЯк АТОвці відстоювали свої права на Центральному автовокзалі