Як нардепи і президент затягують час

Як нардепи і президент затягують часОстанні вісті про створення коаліції принесли українському суспільству «втішну» новину – майбутні коаліціанти нарешті об’єдналися навколо ідеї. Ця ідея, як виявляється, полягає у визначенні противника… в Військовій доктрині. Цю гарну звістку приніс новоспечений народний депутат Єгор Соболєв.

Пану Соболєву, а також колегам, включно з президентом України Петром Порошенком варто нагадати, що Воєнна доктрина ще ніколи не була предметом політичних торгів, позаяк є винятковою прерогативою президента України як Верховного Головнокомандувача. Схоже, що початок політичних коаліційних торгів з невластивого питання, є банальним затягуванням часу, коли кожна хвилина зволікання коштує життя українцям.

Якщо нашим політикам бракує знань та освіти, завжди можна чомусь повчитися в досвідченіших сусідів або принаймні почитати сусідську пресу. Ось витяг зі свіжої статті в газеті Річ Посполита під назвою «Нехай бояться поляків»:

«Президент Польщі затвердив нову оборонну стратегію зважаючи на загрозу з боку Росії. Польща створює сили відлякування, що базуються на новітньому озброєнні – керованих ракетах, що запускаються з суші, літаків та суден. В геополітичних розкладах відлякування відіграє величезну роль, але щоб воно було успішним, то повинне бути масовим – як в часи холодної війни.

На озброєння великої руйнівної сили Польща не має ресурсів, а ядерну зброю мати не можемо і не хочемо, хоча й маємо ядерний потенціал. Тож залишається нетрадиційне відлякування, що спирається на мотивованому суспільстві. Якщо ворог знатиме, що його агресія наштовхнеться на масовий, підготовлений опір громадян, а не тільки війська, то добре подумає перед тим як атакувати. Цілком можливо, що ворог ніколи й не атакуватиме – це і є метою відлякування, що досить дорого для суспільства, але набагато дешевше ніж війна».*

Прості речі простими словами, в основі чого лежить чітка і зрозуміла воєнна стратегія. Стратегія, яку в парламентській республіці затвердив президент. І ніхто не вигадував велосипед. Польський сейм теж займається питаннями оборони, але це стосується аналізу ситуації в збройних силах. Зокрема, чому польське військо до цього часу перебувало в гіршому стані, аніж очікувалося? Власне, для України це теж першочергове питання, яке вже мало би обговорюватися в стінах Верховної Ради, та не обговорюється.

Якщо наші нові депутати не знають з чого почати – нехай повчаться в сусідів. Коли новоспечені нардепи починають свою роботу з роздумів чи називати чорне чорним, то очевидно, що вони починають не з того, для чого їх обирали громадяни. Нехай потім не нарікають, що їх не попереджали.

* http://www.rp.pl/artykul/628874,1155378-Niech-sie-boja-Polakow.html