Як владі інформувати людей? 5 рекомендацій

PrintНещодавно в державній установі Х шукали рішень як прорвати “інформаційну блокаду” та ефективно комунікувати з громадянами. 

Повзуча окупація Криму входила в силу, тож мені запропонували написати пропозиції дуже швидко. Відповідно, виписані мною рішення передбачали негайне і безплатне втілення.

Ці пропозиції придатні для всіх без винятку державних органів і актуальності не втратили.

  1. Створіть профіль у Twitter. Це безплатно і займе максимум 5 хвилин часу. На ваші профілі будуть підписані не лише журналісти, а й будь-хто з інтернавтів (користувачів інтернету). Перші ретранслюватимуть ваші повідомлення без викривлень, з другими ви спілкуватиметеся напряму. Зараз Twitter – це MUST HAVE (обов’язковий) для організації чи публічної особи. Twitter’ом можна передати повідомлення на 140 знаків. Це інформація-блискавка, що розлітається за лічені секунди – секунди, яких так бракує у світлі агресивної російської інформполітики. Такими повідомленнями можна грати і на випередження (насправді простору для маневру багато). Так, Twitter’ом треба вміти користуватися (цьому можна швидко навчитися), та головне – важливо створити систему надшвидкого ухвалення рішень для оприлюднення інфи. Бо не секрет, що для того аби узгодити інформацію з керівництвом, в українських бюрократичних коридорах доводиться витратити чимало часу.
  2. Створіть профіль у Facebook. Те ж саме, що в попередньому пункті + трохи більше, а також інтеракція (якщо буде бажання).
  3. Створіть профіль у YouTube. Телебаченню потрібна картинка – це аксіома. Ви можете записувати відеокоментарі своїми силами і кожен бажаючий телеканал зможе скачувати коментар і не витрачати час на домовленості та доїзди до “тіла”.
  4. Створіть профіль в Google+. Незайве хоча б для індексації в найбільшій пошуковій системі світу.
  5. Помножте все на два. Всі повідомлення вищезгаданими мережами дублюйте хоча б англійською мовою – вас оперативно читатиме і бачитиме весь світ.

Робота із соціальними медіа потребуватиме особливих умінь (тегування, побудова інформації, поєднання контенту різного типу тощо), але цьому можна навчитися. Це також потребуватиме коректив у роботі прес-служби, коли традиційна, українська модель прес-служб, муситиме дуже швидко адаптуватися до роботи в нових умовах. Якщо ж перевчитись неможливо – мають прийти нові люди.