Як виглядає польський університет. ФОТО

Короткий огляд, який має вигляд польський університет, а отже і як виглядає підготовка майбутніх науковців на прикладі кампусу (студмістечка) Познаньського Університету ім. Адама Міцкевича, де мав честь вчитися в 2012-2013 роках.

Почну зі свого факультету журналістики і політології. Так він виглядає збоку (всі фото можні збільшити клацаючи по них мишкою):

факультет журналістики і політології УАМ

Скляна сфера ліворуч – це факультетська двоповерхова бібліотека. Якщо придивитися, то за склом видно білі фігури – такий скульптурний мотив оздоблення досить популярний на інших факультетах, і я це покажу далі.

UAM_Wydzial

Внутрішній двір факультету журналістики і політології – це місце, що зусебіч загороджене від вітрів. Добрий прихисток для студентів і затишне місце відпочинку.

UAM_Wydzial

Всередині корпусу дуже багато простору – максимум вікон, аби нічого не тиснуло на студентів. За особистими відчуттями – це створює надзвичайно комфортні умови для навчання.

UAM_Wydzial

Інформаційна панель біля входу до корпусу журналістики і політології сповіщає, який викладацький склад працює на факультеті. Якщо викладач в даний момент присутній в корпусі, його фото супроводжується зеленою позначкою і номером кабінету, де його шукати – там є і моя Пані Професор 🙂 Нижче – карта корпусу із зазначеними номерами аудиторій – на початку це мені добряче допомагало зорієнтуватися.

Lubka_UAM_Wydzial 010

Вказівники кампуса: факультет наук політичних і журналістики (мій), інформаційний центр, відділ інвестицій, факультет хімії, фізичний факультет, факультет математики та інформатики і факультет біології.

Lubka_UAM_Wydzial 016

Між всіма факультетами прокладені велосипедні доріжки. З-поміж усіх польських університетів познаньський УАМ вважається “найспортивнішим” (на жаль, знімків факультету фізичної підготовки не робив, але може це й на краще – бо від тієї кількості та модифікацій класів – йога, настільний теніс, баскетбол, фехтування тощо, непідготовлену людину легко приголомшити).

Lubka_UAM_Wydzial 018

Корпуси всі сучасні, і обладнанні хорошими системами кондиціювання.

Lubka_UAM_Wydzial 022

Тероиторія кампусу під постійним відеонаглядом. Власної охорони Університет не має – за відеокамерами стежить поліція.

Lubka_UAM_Wydzial 029

Вікна і площі шибок настільки великі, що на них клеять зображення птахів – аби пернаті в них не влітали і не поранилися.

Lubka_UAM_Wydzial 041

Lubka_UAM_Wydzial 050

Самі корпуси досить нові, але ніби виростають разом з дерев – піклування про довкілля передусім.

Lubka_UAM_Wydzial 057

Всі ці нові корпуси стали можливі завдяки допомозі Європейського Союзу – ЄС дає більшу частину грошей. Прикладом такої допомоги є табличка нижче – на міжнародний докторантський проект з нанонауки інанотехнологій ЄС дав 5 мільйонів 542 тисячі злотих.

Lubka_UAM_Wydzial 059

 Факультет фізики – хай вас не збиває з пантелику відсутність літерки “W” у слові WYDZIAł – факультет 🙂

Lubka_UAM_Wydzial 061

Знайомий скульптурний мотив на факультеті фізики. В вітальні факультету – виставка фотографій студентів (професійні і якісні роботи).

Lubka_UAM_Wydzial 064

Маятник Фуко в вітальні фізичного факультету також є.

Lubka_UAM_Wydzial 066

На канаті, що посередині фото висить маятник Фуко, а за ним комп’ютери – на них може працювати будь-який студент, лише треба мати пароль до системи.

Lubka_UAM_Wydzial 069

Далі – звичайна аудиторія фізичного факультету. Мультимедійні можливості дозволяють в доступній формі подавати будь-який матеріал.

Lubka_UAM_Wydzial 072

Фізичний факультет один з найбільших. Його будівлі з’єднують скляні прозорі переходи. Все облаштовано для студентів з особливими потребами – така вимога ЄС.

Lubka_UAM_Wydzial 077 Lubka_UAM_Wydzial 082

Видно переносний гриль. Будь-хто може влаштувати собі перерву і посмажити на природі м’ясця. Між іншим раз на рік, у травні, Університет ім. Міцкевича влаштовує на кампусі День Грильовання – безкоштовні смажені сосиски та пиво для студентів біля сцен запрошених гуртів (про це треба не забути написати окремо).

Lubka_UAM_Wydzial 079

Факультет біології.

Lubka_UAM_Wydzial 094

Коли потрапляєш всередину, то таке враження, що це не факультет біології, а величений зимовий сад – кожна рослинка дбайливо підписана – так студенти вчаться щомиті.

Lubka_UAM_Wydzial 096

Якщо раніше найбільшим був корпус фізичного факультету, то від 2013 року найбільшу будівлю отримав факультет хімії УАМу – на фото він праворуч, а ліворуч, в червні 2013 року, завершували фундамент історичного факультету – нині там вже вчаться студенти.

Lubka_UAM_Wydzial 129_stitch

Стіни хімічного факультету всипані різнокольоровими кондиціонерами – це різні сучасні системи очистки повітря і кондиціювання для спеціальних лабораторій.

Lubka_UAM_Wydzial 138

Будівля хімічного факультету величезна – таке враження, що це ціле місто в одній будівлі.

Lubka_UAM_Wydzial 150 Lubka_UAM_Wydzial 154

Запрошення поступати на хімічний факультет і нагода отримувати високу стипендію. Така увага до хімії має цілком практичне підґрунтя – хімія це одна з небагатьох галузей (ще біологія і IT), що приносить швидкий і великий прибуток. А УАМу треба заробляти гроші, бо допомога ЄС не вічна.

Lubka_UAM_Wydzial 149

Опубліковано в Освіта
2 коментарі в “Як виглядає польський університет. ФОТО
  1. Jurko Zełenyj сказав:

    Podibnu kartynku baczyw i w uniweri u Podtsdami — wkluczno z weczirkoju dla spudejiw pid rok-gurty 😉

    U takyh WySzah prosto wże hoczetjsia wczytysia!

    w Krajni U takogo wże nikoły ne bude — beznadijne widstawannia…

Напишіть відгук