Якщо “держава в смартфоні”, то й політиків до кишені

Якщо хто не зрозумів, виступ новообраного президента України Володимира Зеленського на iForum – це продовження його виборчої кампанії. Зараз вже до ВРУ. Аудиторія все та ж – молодь. Звідси неформальний стиль, тролінг політиків, сленг і російський язьік.

Утім, головним меседжем Зеленського були його чотири ідеї об’єднані під спільним знаменником “держави в смартфоні”, де має бути: 1) Інформація про державу; 2) Комунікація з державою; 3) Транзакції з державою; 4) Залучення до управління державою.

Та якщо є ідея зробити державу у смартфоні, то чому б не покласти до кишені і політиків?

Володимир Зеленський на iForum - якщо "держава в смартфоні", то й політиків до кишені

Тож на продовження “держави у смартфоні” Зеленського п’ятий пункт – депутати-боти (скорочено деботи). Адже вже є програми, що допомагають купувати товари чи ухвалювати прості рішення.

Навіть нинішні чат-боти вже розумніші за деяких нинішніх народних депутатів – тож питання лише у складності програми. А тепер уявіть, які вигоди для України.

Деботи не потребуватимуть зарплат, матеріальних допомог, пільг, пенсій, житла, помічників, відряджень. В них не буде недоторканості. Їм не потрібні приміщення на Грушевського і автівки припарковані там із порушеннями ПДР.

Деботи не пропускатимуть засідання ВРУ і працюватимуть 24 години на добу 7 днів на тиждень без вихідних та без свят. Вони надшвидко опрацьовуватимуть величезні масиви інформації. Автоматично звірятимуть законодавчі пропозиції громадян на предмет суперечностей з іншими законами.

Громадяни через смартфон відправлятимуть свої побажання, або ж голосуватимуть в онлайн-референдумах, а деботи фіксуватимуть результати голосувань в режимі реального часу і автоматично втілюватимуть їх у відповідних законах.

Серед мінусів – деботів не можна буде запрошувати на теле- і радіоефіри, а політичні журналісти залишаться без роботи. Та з іншого боку зникне політична джинса – тобто плюс більший за мінус.

А як же партії у такій системі? Вони змагатимуться між собою у написанні депутатів-ботів. Чим більше грошей і можливостей має політична сила, тим дорожчого програміста винайме, а відтак напише більш якісного дебота.

Звідки партії братимуть гроші? Від громадян, які ставатимуть членами партій за допомогою смартфона. Обрав партію, завантажив мобільний додаток партії, зареєструвався в додатку за допомогою профілю якоїсь соцмережі і все – можеш платити внески онлайн і брати участь в політичному житті.

Не сподобалася партія – зніс додаток, поставив мобільний додаток іншої партії. А партії через згадані додатки комунікуватимуть зі своїми адептами. Головне, щоб систему не хакнули.