Гібридне повернення Криму

Krym“Гібридна війна” Росії проти України і створені нею проблеми передбачають гібридне вирішення цих проблем. Якщо на Заході намагаються оминати тему повернення Криму до складу України, то це не значить, що все пропало. Крим можливо повернути до складу України, якщо Київ матиме політичну волю і діятиме відповідно до “гібридних” викликів.

За Конституцією України, Крим і в українському і в міжнородному правовому полі є “Автономною Республікою Крим”. Зважаючи на окупацію півострова, Київ цілком спроможний створити на материковій Україні Уряд АРК в екзилі. Для його функціонування цілком вистачить заявлених президентом України Порошенком 10 мільярдів на відновлення зруйнованої інфраструктури окупованих частин Донецької і Луганської областей (адже зрозуміло, що маючи на Сході живих терористів, гроші зникнуть, нічого не відбудують, і ті райони не повернуть).

Оскільки світова спільнота не визнає приналежність Криму Росії, то рішення Уряду АРК підтримані Києвом на законодавчому рівні, будуть легітимними у всьому світі. І найперше, Україна здатна замінити історичну топоніміку на півострові, а цим ввести нову топоніміку до світової картографії та відповідних міжнародних документів. Йдеться не лише про виконання т. зв. “законів про декомунізацію”, а про набагато глибші зміни. Наприклад, повернути нинішньому Севастополю староруську назву Корсунь, або повернути Феодосії кримсько-татарську назву Кафа, а Сімферополю – Акмесджит

На противагу тому, як закордонні видавництва позначають Крим частиною Росії, перейменування кримських топонімів українською владою делегітимізує кримські російські топоніми в світі. Як після такого рішення Росія кричатиме про “город русской славьі Сєвастополь”, коли такого міста в світі просто не існуватиме? Який порт призначення фігуруватиме в міжнародній морській навігації – “Севастополь” чи Корсунь? Яке місто значитиметься в світовому реєстрі аеропортів – “Сімферополь” чи Акмесджит?

Неважко спрогнозувати як це сприймуть в Росії, адже Кремль не погодиться на такі перейменування, бо це означатиме, що Крим не російський. Але кого хвилює, що думатиме Росія, коли де-юре півострів є українським і на ньому діють закони України? Заміна топономії на питому стане відпилюванням ніжки імперському російському стільцеві, який Кремль безпардонно поставив на півострові. Відпилювання інших ніжок не забариться.