Гібридне повернення Криму

Krym“Гібридна війна” Росії проти України і створені нею проблеми передбачають гібридне вирішення цих проблем. Якщо на Заході намагаються оминати тему повернення Криму до складу України, то це не значить, що все пропало. Крим можливо повернути до складу України, якщо Київ матиме політичну волю і діятиме відповідно до “гібридних” викликів.

За Конституцією України, Крим і в українському і в міжнородному правовому полі є “Автономною Республікою Крим”. Зважаючи на окупацію півострова, Київ цілком спроможний створити на материковій Україні Уряд АРК в екзилі. Для його функціонування цілком вистачить заявлених президентом України Порошенком 10 мільярдів на відновлення зруйнованої інфраструктури окупованих частин Донецької і Луганської областей (адже зрозуміло, що маючи на Сході живих терористів, гроші зникнуть, нічого не відбудують, і ті райони не повернуть).

Оскільки світова спільнота не визнає приналежність Криму Росії, то рішення Уряду АРК підтримані Києвом на законодавчому рівні, будуть легітимними у всьому світі. І найперше, Україна здатна замінити історичну топоніміку на півострові, а цим ввести нову топоніміку до світової картографії та відповідних міжнародних документів. Йдеться не лише про виконання т. зв. “законів про декомунізацію”, а про набагато глибші зміни. Наприклад, повернути нинішньому Севастополю староруську назву Корсунь, або повернути Феодосії кримсько-татарську назву Кафа, а Сімферополю – Акмесджит

На противагу тому, як закордонні видавництва позначають Крим частиною Росії, перейменування кримських топонімів українською владою делегітимізує кримські російські топоніми в світі. Як після такого рішення Росія кричатиме про “город русской славьі Сєвастополь”, коли такого міста в світі просто не існуватиме? Який порт призначення фігуруватиме в міжнародній морській навігації – “Севастополь” чи Корсунь? Яке місто значитиметься в світовому реєстрі аеропортів – “Сімферополь” чи Акмесджит?

Неважко спрогнозувати як це сприймуть в Росії, адже Кремль не погодиться на такі перейменування, бо це означатиме, що Крим не російський. Але кого хвилює, що думатиме Росія, коли де-юре півострів є українським і на ньому діють закони України? Заміна топономії на питому стане відпилюванням ніжки імперському російському стільцеві, який Кремль безпардонно поставив на півострові. Відпилювання інших ніжок не забариться.

5 коментарів в “Гібридне повернення Криму
 1. Jurko Zełenyj сказав:

  Ce wse — prawylno ta łogiczno! Można skazaty, nawitj i zapizniło, bo dekacapizuwaty Krymśki nazwy i powertaty perworodni — treba buło wid 1991 roku…

  Odnak je odyn nedolik w ciogo zadumu. Win widomyj!
  PRY WŁADI DOSI NEMA MUŻIW Z DERŻANYĆKYM, A GOŁOWNE PRO-UKR MYSŁENNIAM! Sami dribni i ne duże torgaszi… Zresztoju, i torgaszi też mogły b batago czogo zrobyty, jakby wony buły PRO-UKRAJINŚKOGO SWITOGLADU.

  A tak — majemo czużynciw bila kerma Krajiny U. Czużynciw nasampered switogladno. tak bude doty doky jih FIZYCZNO ne bude usunuto wid włady czerez szybenyciu…

  • Oleksandr сказав:

   Торгаші прийшли і підуть, а Крим все одно треба буде повертати. І як повертати – треба думати всім чесним світом.

   • Ющук Людмила сказав:

    Вкрали, не питаючи нікого та не зважаючи на жоден закон. То чому Україна повинна зважати на думку крадіїв ? Ось тільки, щоб перейменувати міста Криму, потрібна воля влади української.
    Крим звикає, пристосовується до російських реалій. Це погано. Час іде та грає не на користь України. Довго, мабуть, нам ще чекати на повернення додому.

 2. Oleksandr сказав:

  Ось якраз така ініціатива і зламає російську ходу на півострові – нехай Крим звикає до української влади. Тим більше, якщо якісь кримчани захочуть поїхати за кордон і в їхніх паспортах фігуруватимуть неіснуючі назви міст – їхні дані для митних служб будуть недійсні.

 3. Oleksandr сказав:

  До речі, тут ще цікавий з’являється аспект:

  Приходить кримнаш з Корсуня-Ак’яру (а в росії він значиться як “сєвастополь”) в посольство на отримання візи і здає документи. І в його документі чорним по білому писано, що він живе в “сєвастополі”. А “сєвастополя” нема, бо Україна цьому місту повернула староруську-кримсько-татарську назву.
  І кримнаш не отримає жодної візи. Хіба що змінить прописку, наприклад, на Пєнзу. А подорожувати ж хочеться, тож потихеньку помінюють кримнаші свої прописки на Пєнзу чи Кострому. І коли Україна поверне півострів, то нам залишиться лише посадити кримнашів в потяги і відправити в місця прописки – в Пєнзу.

1 Пінги / Зворотні посилання для "Гібридне повернення Криму"
 1. […] гібридного повернення Криму. Про логіку такого кроку я писав ще у жовтні 2015 року, а наскільки змінилася би карта півострова […]

Напишіть відгук