Пропагандистський гвинтик Кремля Базак

5 вересня читачі російського сайту “Масковскій камсамолєц” дізналися, що “В Києві антиросійськи відкрилася 7-а сесія Верховної Ради України”. З невеличкої новини читач дізнається про отруєну авторським сумнівом (“якобьі”) тезу голови Верховної Ради України щодо відновлення територіальної цілісності України. Одразу ж наступним реченням вказується, що “риторика голови Ради рясніє антиросійськими випадами”. А прочитання цих двох тез приправлене заголовком створює однозначний образ – українська законодавча влада є безпричинно антиросійською.

Українські журналісти на службі Кремля. Випадок Олега Базака

Без необхідної передісторії (бекграунду), суть новини – безпідставні випади. Безпідставна агресія, як відомо, є ознакою людей недалеких, засліплених певною ідеологією. Наприклад, фашизмом. А його українській владі та суспільству кремлівська пропаганда приписує невпинно.

Перефразовуючи Умберто Еко, текст нібито простої новини, вказуючи на протистояння України і Росії, перетворюється на синонім загрози Росії, а отже і росіянам.

Поєднання “фашистських” образів з ілюзією загрози вмикає в мозку примітивного російського примата червоний сигнал небезпеки. У відповідь хтось спускає пару в інтернеті, живлячи прокремлівських  тролів. Хтось вихлюпує це в страхи перед Україною під час соцопитувань (ще можна почитати тут). А хтось реально їде на Донбас “спасать русскіх людєй от фашистской хунтьі”, бере в руки зброю і вбиває українців.

Нібито простенький текст “новини” насправді є гвинтиком в складному механізмі російської агресії проти України. Крім цього гвинтика є ще тисячі, старанно заполіровані під інші “прості новини”. Тисячі гвинтиків, що діють в унісон формують та під правильним кутом скріплюють мозок пересічного споживача інформації – і не лише російського, а й будь-якого іншого не обтяженого навичками критичного мислення.

Автор токсичної новини для “Масковского камсамольца”- Олег Базак. Громадянин України. Його “твори”, на відміну від творінь питомих російських медіакілерів, яких час від часу випроваджують з країни, українські спецслужби увагою оминають. А дарма.

Вольтер писав: “Якщо Справедливість зображають із пов’язкою на очах, треба, щоб Розум правив їй за поводиря”. Так ось, якщо Справедливість в ім’я демократичної засади свободи слова має бути безсторонньою, то Розум має бути запобіжником, аби свободу слова не перетворювали на інструмент знищення України.