Російські «хижаки» в Чорному морі

Російські хижаки в Чорному моріРосія випустила в Чорне море два перших катера Raptor (пер. з англ. – хижак). Головна їх перевага – здатність розвивати швидкість до 50 вузлів на годину (майже 92 км/год), що робить їх невловимими. Незважаючи на день чи ніч, рапторами можна доставляти групи кількістю до 20 чоловік на відстань 160 кілометрів. Крім того, ці машини здатні діяти в акваторіях річок.

Раптори захищені бронепанелями класу 5 і 5а, що вберігає екіпажі катерів від пострілів з АК-74, СВД і витримує влучення крупнокаліберного кулемету Корд (12,7 мм). Невелика глибина занурення катера (90 см.), а також металевий «дзьоб», зроблений спеціально для висадки «пасажирів» на берегах, вказує на те, що ці катери пристосовані для диверсій, що за міжнародним правом трактується як тероризм.

Незабаром Росія перекине до чорноморського басейну ще три катери класу Раптор (вони вже проходять випробування).  В світлі агресії Росії проти України, а також постійних проб дестабілізації ситуації, нові катери Раптор здатні суттєво вплинути на ситуацію вздовж українського чорноморського або азовського узбережжя.Російські хижаки в Чорному морі

Українська влада зобов’язана невідкладно відреагувати на нові загрози. Адже якщо якоїсь ночі 5 швидкісних рапторів доставлять в українську акваторію Дніпра чи Дністра бодай 100 озброєних до зубів диверсантів, це здатне в прямому і переносному сенсі підірвати ситуацію на півдні України. Наприклад, тактико-технічні характеристики «хижаків», уможливлюють доставку диверсантів прямо до дамби Каховської ГЕС, не кажучи вже про Одесу, Миколаїв чи Херсон.

Російські хижаки в Чорному морі

Джерело: http://www.pellaship.ru