Саакашвілі русифікує Одещину. За державний кошт

Голова Одеської обласної державної адміністрації України Міхаіл Саакашвілі русифікує Одещину за державний кошт. Про це свідчить розпорядження голови ОДА про Міжнародну літературну премію імені Ісаака Бабеля винятково для російськомовних творів, авторів яких нагороджуватимуть з бюджету.

У відповідному розпорядженні чиновника зазначено, що йдеться про “підтримку кращих зразків сучасної художньої словесності в жанрі оповідання (новели), написаних російською (виділено мною) мовою в Україні та інших країнах світу” (станом на 4 червня 2016 року сторінка, на яке йде посилання вище, зникла, але її можна відновити за допомогою Гугл-кешу). Найцікавіше, що ця премія затверджена в рамках обласної комплексної програми “Культура Одещини – 2014-2016 роки”.

Саакашвілі русифікує Одещину. За державний коштРозмір грошових нагород за три перші місця: 60, 30 і 15 тисяч гривень. Виділятимуться ці гроші, головним чином, з обласного бюджету.

Саакашвілі русифікує Одещину. За державний кошт

Якщо коротко підсумувати ініціативу Саакашвілі, то очільник Одещини започаткував процес русифікації цілої області за державний кошт. Тобто, як держслужбовець, Саакашвілі сприяє розвитку недержавної мови, всупереч етнічній і мовній ситуації в області. Адже, наприклад, за інформацією Тижня, більшість населення Одещини складається з етнічних українців переважна більшість яких рідною мову вважають українську. Крім того, українців Одещини втричі більше за росіян – найчисленнішу місцеву нацменшину.

Саакашвілі русифікує Одещину. За державний кошт

Журналіст Тижня зазначає, що “за роки незалежності в країні процеси деукраїнізації відбувалися лише в чотирьох регіонах: Криму, Севастополі, Луганській та Донецькій областях. Одещина до них не належала“. Схоже, Саакашвілі вирішив підкоригувати ситуацію – відтепер голова Одеської облдержадміністрації почав будувати в області “русскій мір”, тим самим даючи привід Кремлю заявляти претензії на “русскіє” території.

Діяльність одеського “губернатора” є нічим іншим, як диверсією спрямованою проти територіальної цілісності України. Київ зобов’язаний на це відреагувати щонайменше розслідуванням Служби безпеки України.

P.S.: Якщо комусь не віриться в правдивість премії імені Бабеля, ось посилання на відповідну новину на сторінці української служби Бі-Бі-Сі.

P.P.S.: Станом на 14:00 26 січня 2016 року з сайту премії імені Бабеля розпорядження Саакашвілі вперше прибрали, але його можна відшукати в кеші (тисніть сюди, або натисність зображення внизу для збільшення):

Саакашвілі русифікує Одещину. За державний кошт