Як росіяни катують українців на Донбасі – звіт для Гааги

“Російські військові злочини на східній Україні в 2014 році” – під такою назвою в Польщі оприлюднено звіт, де зафіксовані катування українців російськими військовими та проросійськими терористами. Документ на 153 сторінках можна вільно скачати польською мовою.

Ініціатором публікації звіту стала депутат польського сейму від правлячої партії Право і Справедливість Малгожата Госєвска – вона також працювала в групі волонтерів, які збирали свідчення. За основі оприлюднених злочинів, відповідні матеріали будуть передані до Міжнародного кримінального суду в Гаазі.

Як росіяни катують українців на Донбасі - звіт для Гааги

Розділи 1-3 звіту – це вступ, де виписана методика роботи авторів.

В розділі 4 детально описано, де були скоєні злочини, що це були за злочини, а також хто їх вчинив. Описані лише ті злочини, про які розповідали авторам звіту самі жертви. Тут зібрано зізнання більше 60 постраждалих.

Також розділ 4 поділений на частини за місцем вчинених злочинів. Найбільше таких місць є на сході України, одне – в Криму, ще одне – на території Російської Федерації, куди російські війська вивозили українських бранців.

Розділ 5-ий – це каталог виконавців злочинів, описаних в звіті. Зокрема виписані їхні короткі характеристики, а також опис місць скоєння злочинів зі знімками.

Жертв, які свідчили для звіту, позначили літерами С (case – пер. з англ. справа) і номером. Знімки деяких постраждалих оприлюднені відкрито – це робили лише після відповідної згоди жертв злочинів.

Про ситуацію навколо звіту можна стежити на сторінці в Facebook “Rosyjskie zbrodnie wojenne we wschodniej Ukrainie” (пер. з польської – Російські військові злочини на території східньої України).

Під час ув’язнення в будинку прокуратури, мене по кілька разів щодня забирали на допити, де наказували дивитися, як катують інших. Всіх нас били двоє російських військових, К. відрізали три пальця на руці (…) З. не мав лівого ока і в нього були відрізані всі пальці на лівій руці. Мене катували протягом перших трьох днів перебування в Горлівці. Виконавці змінювалися. То були росіяни, які пили горілку. Під час тортур комендант, якого називали “Соловей”, особисто відтяв мені частину лівого мізинця. Також мене садовили на стіл і били молотками по колінних суглобах. Мою голову обліплювали скотчем і оскільки стрічка приліпилася до волосся, то волосся обрізали ножем.

Зі свідчень жертви С7

8 коментарів в “Як росіяни катують українців на Донбасі – звіт для Гааги
 1. євроукр сказав:

  це вони переписують “Білу Кнігу” зі зміною прізвищ ?

  • Oleksandr сказав:

   Що таке “Біла книга” у Вашому контексті? Бо я знаю лише про “Білу книгу” Міноборони. І її текст аж ніяк не пов’язаний зі звітом поляків.

   • Елена сказав:

    А что же столько свидетельств и ни одного фото… а то что приложили, так фото, как издевались над сепаратистами… ФОТО ГДЕ?

    • Алекс сказав:

     Вы издеваетесь? По-вашему, пленные должны были требовать у палачей фотокамеру, и снимать пытки? А если вам действительно так нужны фотодоказательства – погуглите, в сети множество видео и фотографий от сепаров и российских “советников”, где запечатлены издевательства над украинскими патриотами.

    • саша сказав:

     ты, дура, кто фото снимать дасть?

 2. Дмитрий сказав:

  Почему нет издания на украинском?

 3. Роман сказав:

  Пальці. А про те що хлопці повертаються кастрованими з зони ато ніхто не згадує, про те що вони ще в дурці намагаються накласти на себе руки… Продовжується те що було все життя: знищення, геноцид українського народу!!!
  Кацапи будуть прокляті і немає виправдання їм!
  І небуде поваги, бо кацапів будуть зневажати у всьому світі!!! Бо нація москалів заплямована кров’ю і брехнею!!!

  • Джо де сказав:

   Гори кацапiя! Хай здохнуть цi тварi. Там вже нормальних мало, там зомбi. Спалити к хэрам собачим

1 Пінги / Зворотні посилання для "Як росіяни катують українців на Донбасі – звіт для Гааги"
 1. […] Наприклад, саме перед Мюнхеном невідомі заблокували веб-сторінку зі звітом депутатки польського Сейму Малгожати Госьєвскої […]

Напишіть відгук