Як розмістити в інтернеті статтю не маючи сайту

Як швидко розмістити повноцінну статтю в інтернеті, коли немає ані веб-сторінки, ані блога? Статтю, що міститиме фото, гіперпосилання, різноманітне форматування тексту і навіть математичні формули! Якісне рішення є – сервіс JustPaste.it, що в перекладі з англійського буде ПростоВстав.це. Сама назва натякає на простоту розміщення матеріалів шляхом copy/paste (скопіював-вставив).

Отже, що тут можна робити?

Як розмістити в інтернеті статтю не маючи сайту

Натисність, щоб збільшити

Зовнішній вигляд сервісу досить простий та інтуїтивно зрозумілий. Тут можна:

  1. Змінювати шрифт: робити масним, нахиленим, виділяти літери чи тло кольорами.
  2. Форматувати абзаци: рівняти ліворуч, в центрі, праворуч, чи рівняти з обох боків (як це роблю зазвичай я).
  3. Вставляти гіперпосилання (як ось це, наприклад) або усувати гіперпосилання.
  4. Вставляти фото (в мене чомусь ця кнопка не працює, тому я просто скопіював і вставив фото з комп’ютера).
  5. Обирати зручну унікальну адресу для будь-якої своєї публікації.
  6. Захистити публікацію паролем, якщо стаття адресується конкретній людині – лише вона за наявності паролю зможе прочитати текст.
  7. Врешті, після публікації статті вона стає самостійної інтернет-одиницею зі своєю адресою, яку можна пересилати чи виставляти в соцмережах і, що найважливіше, редагувати матеріал.

Як ось це:

Як розмістити в інтернеті статтю не маючи сайту

Звісно, можна написати статтю як нотатку у своєму Facebook-профілі. Але сервіс “Нотатки” у Facebook має більше обмежень порівняно із JustPaste.it. Для більш “просунутої” роботи Facebook започаткував відносно новий сервіс Instant Article (пер. з англ. Швидка Стаття), однак він буде доступний лише для відомих світових журналістів та видавничих домів – пересічним користувачам цим, на жаль, не скористатися.

Для кого цей сервіс може бути цікавим? Для будь-кого – від студентів до… змовників. Можливість вписувати математичні формули вказує, що засадничою метою автора JustPaste.it, польського студента Марчіна Журавка, була допомога науковцям і студентам. Втім, простота і захищеність сервісу зіграли злий жарт із розробником, коли західні спецслужби з’ясували, що JustPaste.it використовують терористи з “Ісламської Держави”.