Річниця початку Євромайдану

ЄвроМайдан На МихайлівськійРік тому, після побиття студентів працівниками спецпідрозділів міліції, почався Євромайдан. Не 21 листопада, коли протест студентів найімовірніше залишився би непоміченим, а саме 30 листопада, коли студентів брутально побили і люди почали лаштуватися до протесту.

Встановлення Порошенком та його оточенням річниці Євромайдану 21-го листопада переслідувало банальну мету – зробити картинку для приїзду віце-президента США Джо Байдена, щоби той дав: а) гроші і б) військову допомогу. Слава Богу, що новим-старим владним українським корупціонерам і нездарам не дали ані того, ані іншого.

Тож – сьогодні річниця Євромайдану. Рік тому він починався на Михайлівській. Пригадати як це все відбувалося можна ось за цим посиланням.

Я ж згадую як в цей перший день людський хаотичний рух упорядковувався прямо на очах. На початку це мало такий вигляд, ніби допомога стікалася маленькими стрімкими “струмочками”: хтось приносив гроші, а хтось просто шоколадку для “побитих дітей”. І як це вже змінилося під вечір, коли, наприклад, з автівки з житомирськими номерами вивантажували ящики з водою для протестантів, а на Десятиннній вулиці пара в дорогучому вбранні вивантажувала забитий провізією багажник свого Порша Кайєна для молоді, яка розбивала табір. Діловитість і зосередженість українців при цьому всьому справляла враження, що робити революцію – буденна і звична справа.

Десь збоку шикувалися лави підлітків в масках і з палицями і тоді вже впівголоса казали, що то був нечуваний раніше Правий Сектор. З ними протестувальники воліли не спілкуватися – ці хлопчаки стояли осторонь, бо їхні палиці виглядали неестетично навіть після побиття студентів спецпризначенцями. Там же на краю Михайлівської, біля Дипломатичної академії, не наважуючись зайти в гущавину протестувальників, ходив Дмитро Корчинський. Пройде зовсім небагато часу і всі ці люди відіграють свою роль в історії Євромайдану.